Miks sertifitseerida?

Aleksander Altmäe
28.06.2018 blogid

Sertifitseerimine on muutunud järjest sagedasemaks tegevuseks. Teise sõnaga võiks sertifitseerimist nimetada kinnitamiseks. Kinnitada saab näiteks isikut, allkirja, toodet, teenust ja erinevaid süsteeme. Aga miks seda vaja on?

Ühine keel. Nii nagu võib tekkida keelebarjäär võõral maal, võib tekkida arusaamatusi ühe valdkonna inimestel, kui nad ei kasuta samu mõisteid. Üks räägib vastupidavusest ja teine külmakindlusest, kuid mõeldakse sama omadust. Sertifitseerimise nõuded tagavad kindluse, et räägitakse samadest asjadest.

Ühesugused nõuded. Kindlasti oled riideid valides tähele pannud, et suurused erinevad. Küll on märgitud suuruseks 48, teinekord „M“, siis jälle W26. Kuidas ma siis tean, mida valida? Erinevad nõuded ja tähistused valmistavad peavalu kindlasti klientidele, aga ka tootjatele. Nagu ikka, on toote sobivuse hindamisel kindlapeale minek selle proovimine, kuid kindlad tähised teevad sobiliku toote valimise palju lihtsamaks.

Ühesugune kontroll. Kui juhtud lugema, et midagi on garanteeritud, siis peaksid endalt küsima, mis ulatuses? Näiteks kotitäit liiva saab kaaluda kilogrammi, grammi või mikrogrammi täpsusega. Oleneb mida ja milleks kaaluda vaja on. Ja kuidas ma ikkagi tean, kui usaldusväärne see tulemus on? Siin tagab jällegi iga standard pika kogemuse põhjal sobiliku kvaliteedikontrolli.

Sobivuse kinnitus. Tulles tagasi garantii juurde, siis üks oluline küsimus on, kuidas on see tagatud. Öeldakse, et kaks pead on ikka kaks pead ja värske pilk toob arenguid. Niisamuti tagab kolmanda osapoole kinnitus ja tunnustamine sertifikaadiga kindluse, et garantii kehtib.

Ohutumad materjalid tagavad ohutuma ehituse ja ehitised. Keegi ei soovi, et nende kodu laguneks või ehitusmaterjalid sisaldaksid ohtlikke aineid. Seetõttu on välja töötatud kindlad viisid, kuidas tuvastada ohtlike ainete olemasolu ning võtta kasutusele üksnes ohutud materjalid.

Argument turundamisel. Eelnevalt räägitud ühesugused nõuded ja kindlus kvaliteedi suhtes aitab klientidel paremini hinnata toodet ja seeläbi tootjal müüa oma toodet lihtsamalt.

Efektiivsuse tõstmine. Tehniline kirjeldus annab ettevõttele tööriistad tootmise, toodete arendamise ja efektiivsuse juhtimiseks. Sertifitseerimine suunab tootjat sellel teekonnal ja paneb mõtlema, kuidas oma vahendeid kõige optimaalsemalt kasutada.

Vähendab praagi teket. On kaks ütlust. Kes teeb, sel juhtub. Teed rohkem, juhtub rohkem. Kuid kas see, mis juhtub, töötab kasuks või kahjuks, on juba tegija teha. Sertifitseerimise käigus juurduvad meetodid, mis aitavad praaki vähendada ja kvaliteeti stabiilsena hoida või seda paremaks muuta.

Hoiab teadmised ajakohasena. Nii nagu muutub maailm meie ümber, peame muutuma ka meie. Võimalus on ka muutusi teadvustada ja pöörata vanad ja ajale vastu pidanud oskused enda kasuks. Bürokraatias on esmapilgul palju sellist, mille kasu kohe ei hooma, kuid süsteemi selgeks õppides on lihtne see enda kasuks tööle panna.

Kui tunned lähemat huvi ehitusmaterjalide sertifitseerimise vastu, siis võta ühendust Teede Tehnokeskusega. Meid huvitab, et Sinu toodang oleks kvaliteetne!

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga