Teede 3D kaardistamine

Teede kaardistamine (mobile mapping) võimaldab saada täpse ülevaate teede seisukorrast, parameetritest ja ümbritsevast keskkonnast. 

Teede Tehnokeskus kaardistab teekeskkonda mobiilse tehnoloogiaga, mis kogub nii panoraampilti kui punktipilve. 3D teepildi süsteem hõlmab lisaks teele endale ka kogu tee ümbrust kümnete ja isegi sadade meetrite kaugusele, mistõttu on see kasulik töövahend nii teeomanikule kui teistele, kelle huviobjektid asuvad teede naabruses. 3D teepildi kogumine on kiire.

Meie veebirakendused võimaldavad juba täna saada detailse pildilise ülevaate ja täpse mõõtmisinfo praktiliselt kogu Eesti teedevõrgust (ca 40 000 km erinevaid teid) arvuti tagant lahkumata. Kasutaja säästab sellise lahendusega aega ja raha, et teha operatiivsemad, kvaliteetsemad ja paremini dokumenteeritud otsused ning seda väiksema keskkonna jalajäljega.

Koostöös oma pikaaegse partneri EyeVi Technologies oleme teeomanikele välja töötanud efektiivse teekatte defektide inventeerimise lahenduse. Lisaks inventeerime poste, liiklusmärke, teekattemärkistust, haljastust, gabariite, nõlvasid, kaldeid ja vee kogunemist, rajatisi ja teisi teekeskkonnas paiknevaid elemente. Tarkvara abil loodud kolmemõõtmelist teeruumi mudelit saavad kasutada ka isejuhtivad sõidukid teel orienteerumiseks. Küsi meilt lisa.