30.01.2017 | #uudised |

Kiirustabloo aitab kujundada turvalist liikluskeskkonda

Kiirustabloo aitab kujundada turvalist liikluskeskkonda

Turvalise liikluskeskkonna kujundamine on üks tähtsamaid teeomaniku ülesandeid. Kõige suuremat mõju liiklusohutusele avaldab õige kiiruse valik. Tänapäeva tehnoloogiad võimaldavad rahustada liiklust lihtsamate vahenditega, andes sõidukijuhile tagasisidet tema sõidukiiruse kohta. Üks efektiivsemaid maailmas tunnustatud kiiruskäitumise parandamise meetmeid on kiirustabloode kasutamine. Kiirustablood paigaldatakse ohtlikesse kohtadesse, näiteks koolide, lasteaedade ja reguleerimata ülekäiguradade lähedusse, samuti piiratud nähtavusega kohtadesse või aladele, kus kehtivad täiendavad kiiruspiirangud.

Uuringud näitavad, et linnaliikluses keskmise kiiruse vähendamine 1 km/h võrra vähendab liiklusõnnetuste arvu 2,5 – 4% võrra[1]. Sõltuvalt tingimustest on võimalik kiirustablooga vähendada keskmist kiirust 3 kuni 11 km/h[2], mis tähendab, et kiirustablooga on võimalik ära hoida 8 kuni 44 % liiklusõnnetustest.

Teede Tehnokeskusel on pikaajaline kogemus kiirustabloode paigaldamisel ja hooldamisel. Meil on hea meel pakkuda teile parima hinna ja kvaliteedi suhtega viimase põlvkonna kiirustablood, mis on tõestanud oma vastupidavust ja efektiivsust paljudes maailma riikides, sealhulgas Eestis. Tabloo ühendab endas innovaatilised tehnoloogiad ja materjalid ning on võimeline samaaegselt näitama sõidukijuhile nii mõõdetud numbrilist kiirusnäitu kui ka tekstilisi sõnumeid või piktogramme. Sõltuvalt sõiduki kiirusest on võimalik kuvada erinevaid sõnumeid ning esitada mõõdetud kiirusnäitu erinevate värvidega. Kiirustabloo registreerib ja salvestab läheneva ja kaugeneva sõiduki liikumiskiiruse. Salvestatud statistika allalaadimine toimub juhtmevabalt kasutades „Bluetooth“ tehnoloogiat. Tablood on lihtne paigaldada näiteks tänavavalgustuspostile ja ühendada olemasoleva elektrivõrguga. Vajadusel on võimalik varustada kiirustabloo ka päikesepaneeliga.

Pakutava tabloo kampaaniahind on vaid 1999 eurot, millele lisandub käibemaks. Keskmine liikluskahju suurus Eestis on 2019 eurot[3], seega võib öelda, et kiirustabloo tasub ennast ära juba ühe liiklusõnnetuse ärahoidmisega.

Kiirustage, sest kampaania kestab kuni 01/03/2017. Hind sisaldab kiirustabloo kohaletoimetamist.

Võtke meiega ühendust ja küsige julgelt lisainfot.

e-post: stan@teed.ee, Mob: +372 5119 193

Koos teeme teed turvalisemaks!


[1] Diala Jomaa, Siril Yella, Mark Dougherty.  2013. Review of the Effectiveness of Vehicle Activated Signs. Journal of Transportation Technologies

[2] Addison County Regional Planning Commission. 2013. Effectiveness of Radar Speed Feedback Signs & Other Traffic Calming Techniques: A Test Case in Shelburne, Vermont: 2006‐2012

[3] Eesti Liikluskindlustuse Fond. 2016. Liikluskindlustuse statistika. 2016. aasta 9 kuud