12.12.2017 | #uudised |

Talvel vaata teeolusid tik.teeilm.ee keskkonnast

Talvel vaata teeolusid tik.teeilm.ee keskkonnast

Talvel liigeldes tuleks viia end kurssi valitsevate tee ja ilmaoludega ning kohandada liikluskäitumist  vastavalt. Liiklusõnnetusse sattumise risk kasvab talvel mitmekordselt sest sageli varitsevad ohud just seal, kus seda ei oska ette näha. Näiteks must jää ja härmatis võivad põhjustada libedust, mida palja silmaga on keeruline tuvastada.

Selleks, et selliseid ootamatusi ennetada ja teed õigeaegselt hooldatud saaksid, on Teede Tehnokeskus loonud Teedeinfokeskuse veebiteenuse tik.teeilm.ee, kuhu on koondatud hooldetööde planeerimiseks ja otsuste tegemiseks vajalik informatsioon. Lisaks erinevatest allikatest kogutud vaatlusandmetele pakutakse hooldajatele kord tunnis uuenevat teeilmaprognoosi, mis annab kuni 48 tunni kohta ette teada ilma ja teeolude muutustest. Teenust on tunnustanud ja kasutavad kõik riigimaanteede lepingulised hooldeettevõtted.

Veebileht annab teavet ka tavaliiklejale, millised on hetke tee- ja ilmaolud Eesti, Läti, Leedu ja Lõuna-Soome suurematel riigimaanteedel. Lehel on praktiliselt reaalajas võimalik jälgida teehaldajate teeilmajaamade olulisemaid andmeid ja teekaamerate pilte, samuti Eesti liiklejate poolt läbi Waze rakenduse teeolude kohta antud tagasisidet.

Teenust tutvustavat ingliskeelset videoklippi vaata SIIT.

Lisainfo: Märt Puust, 5135336, mart.puust@teed.ee