Hinnapäring

Siia teeme vormi

Paksus, poorsus, tihendustegur (tk): i

Asfaltkatte paksuse ja tiheduse kontrollimine– Asfalttee paksus omab tee eluea ja kandevõime seisukohalt suurt rolli. Laotatud asfaldi tihedusele on olemas kindlad piirnormid, millest hälbimine võib tekitada rikiroopaid, soolvesi võib sattuda asfaldisse ja asfalt laguneb (nt löökaugud). Lisaks pääseb lagunenud asfaldi kaudu vesi kogu tee konstruktsiooni ja seeläbi kaotab tee oma kandevõime ning lagunemine kiireneb eksponentsiaalselt. Pikiroopad tõstavad liiklusohtliku vesiliu tekkimise võimalust.

Deformatsioon (tk): i

Asfaltkatte deformeerumine – pikiroobaste teke- EVS-EN 12697-22:2022 väike seade meetod B. Kuum suveilm, liikluskoormus, raskeliiklus, asfaldi vale tihendamine, bituumeni sisaldus ja omadused, kivimaterjali terastikuline koostis jpm näitajaid võivad kaasa aidata asfalttee muutumiseks vesiliu tekkemaaks.

Kulumiskindlus (tk): i

Pealmise asfaldikihi kulumiskindlus naastrehvide toimel– EVS-EN 12697-16:2016 Meetod A. Naelrehvid kulutavad teed tekitades pikiroopaid ja tolmu. Pikiroopad tõstavad liiklusohtliku vesiliu tekkimise võimalust. Kevadine tolm teedel on osaliselt naelrehvide poolt lõhutud asfalttee pulber, mis ei mõju hästi inimeste tervisele ega ka ümbritsevale loomastikule ja taimestikule.

Bituumeni sisaldus ja terakoostis (tk): i

Asfaltsegu bituumeni sisaldus ja terastikuline koostis – Katsetamine -EVS-EN 12697-1:2020, EVS-EN 12697-2:2015+A1:2019. Õige bituumeni sisaldus aitab kaasa asfalttee elastsetele omadustele ja pikaajalisele kestvusele. Terastikuline koostis kirjeldab kivimaterjali skeletti, mis samuti omab suurt rolli asfalttee elueale.

Lähim linn:
Ettevõte*:
Nimi*:
Email*:
Telefon*: