TIK road weather information system

See on teada fakt, et liiklusõnnetusse sattumise risk kasvab talvel mitmekordselt, sest sageli varitsevad ohud just seal, kus seda ei osata ette näha. Näiteks must jää ja härmatis võivad põhjustada haarduvuse vähenemist mitmekordselt, samas on seda palja silmaga keeruline tuvastada. 

Et selliseid ootamatusi ennetada on, Teede Tehnokeskus loonud “TIK” teeilma infosüsteemi, kuhu on koondatud teehoolde ja transpordi korraldamiseks ning otsuste tegemiseks vajalik informatsioon. Lisaks erinevatest allikatest kogutud vaatlusandmetele pakutakse kasutajatele kord tunnis uuenevat teeilmaprognoosi, mis annab vähemalt 24 tunni kohta ette teada ilma ja teeolude muutustest. Kasutajapõhiselt on võimalik seadistada tee, teelõigu või piirkonna põhiseid ilma, tee- ja liiklusolude tingimusi, mille täitumisel saadab süsteem automaatteavitusi. “TIK” hoiatusteenus hoiab kokku kasutajate aega ja teavitab, kui huvipakkuv olukord on saabumas.

“TIK” veebileht (https://tik.teeilm.ee) annab teavet ka tavaliiklejale, millised on hetke tee- ja ilmaolud Eesti, Läti, Leedu ja Lõuna-Soome suurematel riigimaanteedel. Lehel on praktiliselt reaalajas võimalik jälgida olulisemaid ilmaandmeid ja teekaamerate pilte, samuti liiklejate poolt läbi Waze rakenduse teeolude kohta antud tagasisidet.

Pakume teeilma mudelennustusi üle Eesti, kuid juba täna oleme valmis seda teenust pakkuma ka väljaspool Eestit. Meie mudelid võimaldavad ennustada teeilmastikku nii ajas (vähemalt järgmiseks 24 tunniks) kui ka ruumis, näiteks täites andmetega varem paigaldatud teeilmajaamade vahelisi teelõike. Võtke julgelt meiega ühendust, kui soovite saada rohkem infot “TIK” teeilmaseire veebiteenuse kohta, kui vajate tuge teehoolde, liikuvuse või transpordiga seotud otsustusprotsessidele ja soovite ennetada muutlikest ilmaoludest tingitud riske.

Vaata ka ülevaatlikku videot SIIT